Silvretta - skialpový ráj na pomezí Rakouska a Švýcarska (4 dny)

Předprodej sezóna 24/25

Přijměte výzvu a přidejte se k nám na skialpový kemp pro začátečníky i pokročilé v jedinečném prostředí Silvretty! 

Čtyřdenní kemp je zaměřen na prohloubení vašich znalostí v oblasti skialpinismu a poskytne vám jedinečnou příležitost objevit krásy masivu Silvretta.

Během této akce se můžete těšit na zajímavé terény, kde budete mít možnost testovat své dovednosti a prověřit svou fyzičkou kondici. Naši zkušení instruktoři vás provedou skrze různé techniky a strategie skialpinismu, abyste získali nové perspektivy a dovednosti.

Bydlet budeme v horské chatě Jamtalhutte ve výšce 2.165m.n.m odkud budeme podnikat naše výstupy na okolní vrcholy.

Ubytování je koncipováno ve společných místnostech pro více osob, ale chata poskytuje veškerý komfort, teplé sprchy za poplatek a velkorysé zázemí a pohostinnost.

Pokud radši preferujete soukromý pokoj, dostupnost vám ověříme, stačí nám napsat.

Cena / os. obsahuje kompletní realizaci a naplánování celé aktivity, pod vedením certifikovaného Instruktora Skialpinismu a Horského průvodce.

Cena neobsahuje dopravu (dopravu je možné domluvit formou spolujízdy minibusem pro 4-5 osob za rozdělení nákladů na palivo), ubytování, jídlo, pojištění. 


Program:

1.den

Sejdeme se dopoledne ve městě Galtür, kde si uděláme krátký briefing a zkontrolujeme vybavení, které budeme následující dny potřebovat. 

Poté již vyrazíme krásným údolím Jamtal na chatu Jamtalhütte do výšky 2.165 m. Po příchodu a ubytování se, případně krátkém odpočinku bude čas potrénovat něco ze skialpových dovedností, které budeme v následujícíhc dnech potřebovat. 

Projdeme si potřebné vybavení, ukážeme si jak pracovat s lavinovou výbavou a jak se zachovat v případě nehody, nebo nouzové situace.

Celý výstup zabere 3-4 hodiny a jeho převýšení je cca 600 v.m.

Po večeři probereme plán na další den a ukážeme si, jak plánovat skialpovou túru a co neopomenout při jejím plánování.

2.den

Druhý den po snídaní a krátkém briefingu vyrazíme údolím do sedla Zahnjoch ve výšce 2.945 m.

Během výstupu bude čas na procvičení dalších dovedností a zopakujeme si lavinovou problematiku přímo v terénu.

Ze sedla si poté užijeme panenský sjezd zpět k naší chatě.

Během dne nastoupáme cca 800 v.m. a "naladíme" se na další dny a další dobrodružství ve vyskohorském prostředí.

3.den

Třetí den se podíváme dále do sedla pod ledovec Chalausferner, kde se pokusíme vystoupit na vrcholy Russkopf nebo Pfanknecht dle aktuálních podmínek.

Čeká nás převýšení cca 800-1000 v.m. a užijeme si sjezd.

Během tohoto dne bude prostor natrénovat jak skialpovou techniku výstupu a sjezdu, ale i první pomoc a záchranu zraněného, nebo zavaleného lavinou.

Ukážeme si možný transport zraněného, jak zavolat pomoc a jak se o zraněnou osobu postarat, pokud pomoc přijde za delší čas.

To vše se vám bude hodit při vašich dalších výstupech v horách, ať už budou zimní, nebo letní.

4.den

Čtvrtý den máme v plánu výstup na krásný kopec Hintere Jamspitze 3.153 m. Cesta se zvedá krásným údolím Jamtal až podl ledovec Jamtalferner. 

Tento den překonáme převýšení přes 1000 v.m. a dáme si torchu "do těla". Za to nás bude čekat krásný výhled od vrcholového kříže a ještě lepší sjezd. 

Po návratu na chatu se občerstvíme a pojedeme dolů do údolí , kde celý kemp zakončíme výborným espressem v místní pekárně a zhodnotíme všechny dny a zážitky.

Těšíme se na tebe na kempu !!!

5 900,00 Kč 6 900,00 Kč